PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568363}

Dolegliwości

Maladies
5,6 505
ocen
5,6 10 1 505
Dolegliwości
powrót do forum filmu Dolegliwości

Dopiero co wyszłam z AFF i powiem szczerze, że nie jestem w stanie ocenić tego filmu. Kilka osób
wyszło w trakcie Targały mną zupełnie sprzeczne emocje: film jednocześnie nudził, za chwile coś
mnie poruszyło, chwilami bawił absurdem i totalną irracjonalnością, a koniec końców wyprał
mózg i zostawił w kinowej sali. Być może jest to film przerostu nad treścią, być może miał dać do
myślenia swoją abstrakcyjnością, być może miał być o czymś i o niczym. Jest niezrozumiały, a
jednocześnie niektórzy mogą odnaleźć w nim coś z siebie. Jest coś w nim, co sprawia, że łazi za
tobą i nie potrafi się o nim nie myśleć. Jedno wiem na pewno: wrócę do niego, za jakiś czas.
Czekam na opinie i jestem ich ogromnie ciekawa!

ocenił(a) film na 8
JosieNobody

Też byłam na tym seansie :) Na początku miałam podobnie, ale potem film mnie całkowicie uwiódł, chłonęłam każdą minutę i nie chciałam, żeby się skończył. Do momentu sceny z policjantami, kiedy moim zdaniem w filmie coś zaczęło pękać i potem już była niestety równia pochyła. Nie podobała mi się końcówka, ciśnie mi się na klawiaturę, że zbyt przesadzona nawet jak na tak przesadzony film, a jednocześnie banalna. Nie pasowała mi do całości. Jak dla mnie film mógł się po prostu skończyć wcześniej. Ale wrażenie pozostało i tak jak piszesz, film za mną chodzi, dziś od rana też i tak sobie myślę, że też do niego wrócę :)

chochlyn

Otóż to! Scena z policjantami kompletnie nie pasowała. Był to po prostu szybki sposób na ucięcie filmu i rozwiązanie sprawy. Co nie znaczy, że to było dobre, bo wcale niestety nie było. Tak czy siak, chyba jednak poleciłabym ten film, ze względu na to, że nie jest to jeden z tych filmów, który się kończy a ty myślisz "ok, następny" i po 5minutach o nim zapominasz.

ocenił(a) film na 8
JosieNobody

No to jesteśmy zgodne :) a poza tym wszystkie filmy z Catherine Keener warto oglądać :)

chochlyn

I nie spotkałyście się?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones